О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 21.10.2019
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
: : Новини
18.01.2016  Версія для друку

Інформування про результати роботи Держфінмоніторингу за 2015 рік

Держфінмоніторингом протягом 2015 року підготовлено 686 узагальнених та додаткових узагальнених матеріалів (з них 364 узагальнених та 322 додаткових узагальнених матеріали), які направлено до:
·     Генеральної прокуратури України – 52 узагальнених матеріалів та 171 додатковий узагальнений матеріал;
·     Міністерства внутрішніх справ України – 108 узагальнених матеріалів та 57 додаткових узагальнених матеріалів;
·     Державної фіскальної служби України – 75 узагальнених матеріалів та 34 додаткових узагальнених матеріалів;
·     Служби безпеки України – 128 узагальнених матеріалів та 60 додаткових узагальнених матеріалів;
·     Служби зовнішньої розвідки – 1 узагальнений матеріал.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані:
·     з легалізацією коштів, становить 67,6 млрд. грн.;
·     з учиненням іншого злочину, визначеного КК України, становить 19,9 млрд. гривень.
Держфінмоніторингом продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна колишнім Президентом України Януковичем В.Ф., його близькими, посадовцями колишнього Уряду країни та пов’язаними з ними особами, а також щодо осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей на території України.
Так, за вказаний період фінансовою розвідкою України підготовлено та направлено до правоохоронних органів 128 матеріалів (7 узагальнених та 121 додаткових узагальнених матеріали) стосовно фінансових операцій, проведених за участю колишніх високопосадовців.
Загальна сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, за цими матеріалами становить 15,2 млрд. грн., а сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з учиненням інших злочинів, становить 5,2 млрд. гривень.
 
За весь час проведення розслідувань (березень 2014 – грудень 2015 років) стосовно фінансових операцій, проведених колишніми високопосадовцями, підготовлено та направлено до правоохоронних органів України 396 (79 узагальнених та 317 додаткових узагальнених матеріали)  матеріалів.
Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, за цими матеріалами становить 163,0 млрд. грн., а сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з учиненням іншого злочину, становить 16,3 млрд. гривень.
За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом за час проведення розслідувань заблоковано на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв’язок з Януковичем В.Ф. та колишніми високопосадовцями кошти в еквіваленті 1,52 млрд. дол. США, в т.ч.:
·     грошових коштів на суму 1,7 млрд. грн., 229,9 млн. дол. США,18,1 млн. євро та 21,7 млн. рос. рублів;
·     дорогоцінних металів (золота та срібла) загальною вартістю3,0 млн. грн.;
·     цінних паперів на суму 2,6 млрд. грн. та 1,0 млрд. дол. США.
Крім того, окрема увага Держфінмоніторингом приділяється пошуку та блокуванню активів колишніх високопосадовців за кордоном.
Так, за час проведення розслідувань, підрозділами фінансових розвідок інших країн повідомлено про замороження активів колишніх високопосадовців та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,2 млн. дол. США, 15,9 млн. євро та 135,0 млн. швейцарських франків, зокрема в наступних країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.
Відповідно до законодавства України Державна служба фінансового моніторингу (як підрозділ фінансової розвідки) спільно із Службою безпеки України здійснює заходи направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності (сепаратизму).
Так, протягом 2015 року Держфінмоніторингом стосовно фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України підготовлено та направлено до правоохоронних органів 48 узагальнених матеріали (з них 39 узагальнених матеріалів та 9 додаткових узагальнених матеріалів).
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані:
·     з легалізацією коштів, становить 387,5 млн. грн.;
·     з учиненням іншого злочину, визначеного КК України, становить 1,5 млрд. гривень.
Також з метою виявлення активів так званих високопосадовців «ДНР» та «ЛНР», Держфінмоніторингом здійснено ідентифікацію та встановлено рахунки зазначених осіб в банківських установах України.
На рахунках зазначених осіб виявлено та заблоковано кошти на загальну суму в еквіваленті 28,54 млн. грн., а саме:
·     на рахунках шести т.з. високопосадовців «ЛНР» - 2,63 млн. грн. та 1,07 млн. дол. США;
·     на рахунках семи т.з. високопосадовців «ДНР» - 39,2 тис. грн., 15,2 тис. дол. США та 10,6 тис. євро.
З метою упередження використання банківської системи України т.з. високопосадовцями «ДНР», «ЛНР», Держфінмоніторингом доведено відповідні списки осіб до всіх банківських установ України з рекомендаціями блокування операцій вказаних осіб у разі спроби їх проведення.
За вказаний період вжитими заходами щодо попередження та протидії фінансуванню терористичної діяльності (сепаратизму) Держфінмоніторингом виявлено та заблоковано кошти на загальну суму в еквіваленті 133,57 млн. гривень.
Водночас, Держфінмоніторинг також активно співпрацює із міжнародними інституціями, такими як Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), Європейський Союз, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Егмонтська група підрозділів фінансових розвідок, Організація Об’єднаних Націй.
Значна увага Держфінмоніторингом приділяється роботі в рамках Комітету MONEYVAL, як ключового офісу Ради Європи з питань боротьби із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
Так, у вересні п.р. на 48-му Пленарному засіданні Комітету MONEYVAL Держфінмоніторингом представлено Звіт про прогрес України, за результатами розгляду якого MONEYVAL схвалив представлену інформацію та позитивно відзначив заходи, які вживаються Кабінетом Міністрів України у сфері фінансового моніторингу.
Крім того, у 2015-му році у Держфінмоніторингу перебували місії експертів Європейського Союзу з метою перевірки виконання другого етапу контрольних показників Плану дій щодо лібералізації візового режиму з питання боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
За підсумками своєї роботи місіями експертів Європейського Союзу позитивно відмічено роботу Держфінмоніторингу щодо координуючої ролі в системі фінансового моніторингу в Україні.
 

 

 


Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

16.07.2019
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України

01.07.2019
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України


СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»

14.05.2019
OBOZREVATEL


Отримала світове визнання: топ успіхів Держфінмоніторинга України

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

01.03.2018
УКРІНФОРМ


Ігор Черкаський, голова Держслужби фінансового моніторингу: «Фінансова система має відповідати глобальним стандартам, інакше економічне зростання неможливе»

Лист Адміністратору Архів подій RSS