О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 27.02.2020
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
: : Новини
17.07.2019  Версія для друку

Інформування про результати роботи Держфінмоніторингу у І півріччі 2019 року

Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зокрема, у І півріччі 2019 року Держфінмоніторингом підготовлено 398 матеріалів (з них 232 узагальнені матеріали та 166 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до:
-   органів прокуратури – 51 матеріал (з них 11 узагальнених матеріалів та 40 додаткових узагальнених матеріалів);
-   Державної фіскальної служби України 92 матеріали (з них 72 узагальнені матеріали та 20 додаткових узагальнених матеріалів);
-   органів внутрішніх справ 75 матеріалів (з них – 63 узагальнені матеріали та 12 додаткових узагальнених матеріалів);
-   Служби безпеки України 110 матеріалів (з них – 64 узагальнені матеріали та 46 додаткових узагальнених матеріалів);
-   Національного антикорупційного бюро України 69 матеріалів (з них – 21 узагальнений матеріал та 48 додаткових узагальнених матеріалів);
-   Державного бюро розслідувань – 1 узагальнений матеріал.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 36,1 млрд гривень.
Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.
Так, у І півріччі 2019 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 89 матеріалів (23 узагальнені матеріали та 66 додаткових узагальнених матеріалів), які пов’язані з підозрою у корупційних діяннях, зокрема до:
-   Національного антикорупційного бюро України – 69 матеріалів;
-   органів прокуратури України – 17 матеріалів;
-   Служби безпеки України – 3 матеріали.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 4,6 млрд гривень.
Відповідно до законодавства України, Держфінмоніторинг (як підрозділ фінансової розвідки) спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.
Так, у І півріччі 2019 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 42 матеріали (з них 14 узагальнених матеріалів та 28 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України, в тому числі:
17 матеріалів (з них 1 узагальнений матеріал та 16 додаткових узагальнених матеріалів), пов’язані із здійсненням фінансових операцій фізичними особами, ідентифікаційні дані яких співпадають з ідентифікаційними даними осіб, включеними до Переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
5 матеріалів (з них 1 узагальнений матеріал та 4 додаткові узагальнені матеріали), пов’язаних із здійсненням фінансових операцій особами, включеними в додатки до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 (введеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 №133/2017) та від 21.06.2018 (введеного в дію Указом Президента України від 21.06.2018 №176/2018);
7 узагальнених матеріалів, пов’язаних із підозрами у здійсненні фінансових операцій особами, причетними до діяльності міжнародного терористичного угрупування «Ісламська держава Іраку та Леванту» або інших екстремістських груп;
13 матеріалів (з них 5 узагальнених матеріалів та 8 додаткових узагальнених матеріалів), які можуть бути пов’язані з підозрами у фінансуванні незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
З 42-х переданих матеріалів, 12 матеріалів містили інформацію щодо виявлених зв’язків з Російською Федерацією.
Матеріали направлено до Служби безпеки України.
У І півріччі 2019 року Держфінмоніторингом у 27 випадках (матеріалах) заблоковано кошти стосовно фінансових операцій осіб, які за інформацією правоохоронних органів можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму, на загальну суму в еквіваленті 27,08 млн гривень.
З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва, протягом звітного періоду, Держфінмоніторингом вживалися координаційні заходи щодо виконання відповідними державними органами Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL (далі – План дій). Так, Держфінмоніторингом забезпечено узагальнення інформації, наданої державними та правоохоронними органами, про хід виконання Плану дій у 2018 році, у першому кварталі п.р., та направлено зведену інформацію до Кабінету Міністрів України. Крім того, Держфінмоніторингом забезпечувалися заходи з підготовки усіма зацікавленими державними органами 1-го звіту про прогрес України за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL.
Також, упродовж I півріччя 2019 року представники Держфінмоніторингу взяли участь у 43 координаційних нарадах із зацікавленими державними органами з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Крім того, було підписано Меморандум про загальні засади співробітництва в сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення між Державною службою фінансового моніторингу України та Національним інститутом стратегічних досліджень.
Також, 1 квітня 2019 року з Державним агентством з питань електронного урядування підписано Угоду про підключення до систем електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів та
25 червня 2019 року Меморандум про взаємодію та співпрацю з організацією «Ю - КОНТРОЛ» щодо започаткування використання Держфінмоніторингом сервісу YouControl.
В частині координації співпраці з державними органами, громадськістю та приватним сектором, Держфінмоніторингом організовано проведення засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, Робочої групи з питань запобігання та протидії фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, двох засідань Громадської ради при Держфінмоніторингу та дев’ятого засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – банківських установ.
26 квітня 2019 року Головою Державної служби фінансового моніторингу України Черкаським І.Б. представлено публічний звіт про підсумки діяльності Служби за 2018 рік.
В рамках законодавчих ініціатив, Держфінмоніторингом у звітному періоді забезпечено активне супроводження у Верховній Раді України зареєстрованого Урядового проекту Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (р.н. 9417), який був підтриманий профільним комітетом Парламенту до розгляду у першому читанні.
Законопроект розроблено з метою імплементації норм четвертої Директиви (ЄС) 2015/849 «Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму» та норм Регламенту (ЄС) 2015/847 «Про інформацію, що супроводжує грошові перекази».
Також, Держфінмоніторингом продовжується процес проведення другого раунду Національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму на підставі оновленої у 2018 році Методики.
В рамках методологічної роботи, протягом І півріччя 2019 року представники Держфінмоніторингу взяли участь у 51 освітньому заході, участь в якому взяли близько 1975 осіб.
В напрямку міжнародного співробітництва, у період з 30 червня по 4 липня п.р., представники Держфінмоніторингу взяли участь у засіданнях Робочих груп та 26-му Пленарному засіданні Егмонтської групи підрозділів фінансової розвідки (ПФР) у м. Гаага, Королівство Нідерланди.
Також, Держфінмоніторингом у звітному періоді підписано Меморандуми про взаєморозуміння у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму із ПФР Держави Кувейт, Республіки Австрія та Заяву про співробітництво з ПФР Японії.
 
Прес-служба Держфінмоніторингу
www.sdfm.gov.ua
presa@sdfm.gov.ua

Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

18.12.2019
ZN,UA


Протидія "відмиванню" коштів: наздоганяючи Захід

16.07.2019
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України

01.07.2019
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України


СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»

14.05.2019
OBOZREVATEL


Отримала світове визнання: топ успіхів Держфінмоніторинга України

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

Лист Адміністратору Архів подій RSS