О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 21.10.2019
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
: : Новини
23.07.2019  Версія для друку

Ігор Борисович Черкаський: Комітетом Ради Європи MONEYVAL затверджено перший Звіт про прогрес України

В рамках 58-го Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), що відбулося в період з 15 по 19 липня п.р. у м. Страсбург (Французька Республіка), делегацією України під головуванням Держфінмоніторингу надано інформацію щодо поточної ситуації у сфері боротьби відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в Україні.
Так учасників Пленарного засідання було поінформовано про заходи, що були вжиті та продовжують вживатись Україною з метою удосконалення системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, зокрема:
прогрес щодо заходів по боротьбі із корупцією (створення Антикорупційного суду);
створення та функціонування нових державних органів (Агентства з питань розшуку та повернення активів, а також Державного бюро розслідувань);
законодавчі ініціативи та ін.
Ключовим питанням для України в рамках зазначеного засідання був захист 1-го звіту про прогрес за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України та затвердження його Комітетом MONEYVAL.
Робота із підготовки цього Звіту тривала більше року та завершилась його затвердженням 18 липня п.р. на Пленарній сесії Комітету MONEYVAL.
Затвердження 1-го звіту про прогрес за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України – це демонстрація послідовних кроків, які вживаються нашою державою на шляху до підвищення ефективності національної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.
Наступний, другий Звіт про прогрес України у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму буде розглянуто у 2020 році.
Варто відзначити, що ключовим елементом демонстрації подальшого прогресу України є ухвалення Верховною Радою України змін до законодавства у сфері фінансового моніторингу, якими буде імплементована 4-та Директива ЄС щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, а також рекомендації Комітету MONEYVAL.
Очікується, що перший Звіт про прогрес буде опубліковано Комітетом MONEYVAL після його аналізу на предмет якості та послідовності відповідно до затверджених процедур.
 
Довідково:
З 23 березня 2017 року по 8 квітня 2017 року в Україні перебувала виїзна місія Комітету експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму MONEYVAL, в рамках 5-й раунду оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
За результатами міжнародного аудиту України в цій сфері було затверджено і опубліковано відповідний звіт (https://rm.coe.int/fifth-round-mutual-evaluation-report-on-ukraine/1680782396).
 
Прес-служба
Держфінмоніторингу
presa@sdfm.gov.ua
www.sdfm.gov.ua

 


Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

16.07.2019
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України

01.07.2019
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України


СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»

14.05.2019
OBOZREVATEL


Отримала світове визнання: топ успіхів Держфінмоніторинга України

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

01.03.2018
УКРІНФОРМ


Ігор Черкаський, голова Держслужби фінансового моніторингу: «Фінансова система має відповідати глобальним стандартам, інакше економічне зростання неможливе»

Лист Адміністратору Архів подій RSS