ДЕРЖАВНА СЛУЖБА
ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ


За результатами відповідності вимогам FATF фінансова розвідка України отримала найвищу оцінку
Спеціальний Комітет Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) задоволений рівнем боротьби з відмиванням коштів та протидії фінансуванню тероризму в Україні.
Як зазначив Голова Державного комітету фінансового моніторингу України Ігор Черкаський, результати оцінки України Комітетом Ради Європи підтвердили значний прогрес в зусиллях нашої держави в цьому питанні. Україні вдалося створити по справжньому дієву, сучасну та ефективну систему, що стала надійним інструментом  в боротьбі з економічною злочинністю», - сказав він.
Оцінка України відбувалась наприкінці 2008 року, а звіт було затверджено в Стразбурзі на 29-му Пленарному засіданні в кінці квітня.
Для оцінки експерти використовували положення Сорока Рекомендацій FATF по боротьбі з відмиванням коштів, Дев’яти Спеціальних Рекомендацій FATF по боротьбі з фінансуванням тероризму та Методології протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму.
«В звіті експерти відзначили значні досягнення України щодо  вдосконалення боротьби з відмиванням коштів, посилення міжвідомчого і міжнародного співробітництва та конкретні досягнуті результати», - сказав Голова Держфінмоніторингу України.
Оцінка Ради Європи стосувалася не лише діяльності України у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму загалом, а і безпосередньо роботи Держфінмоніторингу України, як головного координатора в цій сфері.
Позитивна оцінка була дана належній структурі української фінансової розвідки, її високим професійним стандартам, що випливають з членства ПФР в міжнародних організаціях.  На сьогодні Комітет є повноцінним національним центром для збору та аналізу інформації про підозрілі фінансові операції.
«Все це стало підставою аби за результатами відповідності вимогам FATF фінрозвідка України вперше за всі роки отримала найвищу оцінку», - сказав Ігор Черкаський. Українська фінансова розвідка стала 6-ою серед країн Європи, яка отримала оцінку найвищого рівня – додав він.
Експерти висловили впевненість, що результати оцінювання України в цілому, та Держфінмоніторингу зокрема, стануть підґрунтям для подальшого вдосконалення заходів у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
 
Довідково:
 
 FATF - Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням коштів.
Створена в липні 1989 року та об’єднує 34 країни.
Україна перебувала в чорному списку FATF з кінця 2002 по лютий 2004 року.
 
MONEYVAL - Спеціальний Комітет Ради Європи з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму створено Комітетом Міністрів Ради Європи у 1997 році.
Метою діяльності Комітету MONEYVAL є створення системи заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, а також дотримання міжнародних стандартів та найкращої практики.
Україна є членом MONEYVAL з 1997 року.
 
ПФР (FIUFinancial Intelligence Unit) - підрозділ фінансової розвідки (загальновизнана міжнародна абревіатура в 118 країнах світу).
 
 

 

Прес-служба
Держфінмоніторингу України